Видео: Даблин поплавен, прогласена вонредна состојба!

25 октомври, 20110
107582

Поради поројниот дожд и невремето кое ја зафати Ирска и престолнината Даблин, денеска е прогласена вонредна состојба. Прекинат е железничкиот сообраќај, патиштата се затворени, а во куќите и продавниците веќе почнало да влегува вода.

Метеоролошката служба јавила дека за 24 часа наврнало дожд колку за еден месец и дека некои делови од  Даблин се целосно поплавени.

Градскиот совет спровел план за вонредни ситуации и исратила тимови за евакуација во најзагрозените места да му се помогне на наслението.

Заминувањето на голем број бродови од даблинското пристаниште се откажани, а авионските летови се пренасочувани на други аеродроми.

httpv://www.youtube.com/watch?v=vzLwz37nLiQ

httpv://www.youtube.com/watch?v=duKkzQVjpPA

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş