Видео: Голем број сведоци снимиле НЛО во Бразил

26 јули, 20110
ClassicUFOL_468x366

Во неделата на 24 јули бразилците имале можност да бидат сведоци на еден необичен настан, што последен пат во истиот град се случил пред 64 години. Тогаш повеќе работници забележале слетување на непознат метален објект со ротирачки прстен.

За разлика од тогаш “новиот“ НЛО не слетал туку само лебдел над градот, а веднаш поради ротирачкиот прстен бил поистоветен со оној од пред половина век.

Овој пат на овој необичен феномен сведоци биле многу набљудувачи, меѓу кои и телевизиски камери кои на време стигнале на местото на настанот.

Иако се уште се прибираат информации за случката и никој неможе со сигурност да го идентификува летечкиот објект, најзастапени се мислењата дека станува збор за вселенски брод на вонземјани.

Додека се спроведуваат понатамошните истражувања, можете необичната снимка да ја видите тука:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gcSRrEYTaQU

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit