Најголемата кула од карти

26 јули, 20110
brian_berg_macao

Брајан Берг на возраст од седумнаесет години го соборил светскиот Гинисов рекорд за највисоката кула во светот, изработена од карти. За овој проект му биле потребни 4.051 шпила од карти, кулата тежи 272 килограми, а голема е 30 метри квадратни. Берг е целосно самоук во сите техники што ги користи, а за кулите кои ги изработува од карти, не употребува ленти, лепак или трикови во конструкцијата.

Берг има завршено факултет за архитектура, а потоа и магистерски студии за дизајн на Универзитетот Харвард.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit