Видео: Илјадници години војни во пет минути, погледнете каде биле поважните војни

5 јуни, 20110
Planet-earth-460x276

Историјата на човештвото е полна со војни. Речиси и да не постои место на секој континент каде во некој перидо немало војна. Војната е неизбежна и интегрален дел од секоја култура, а тоа го покажува и следното видео од 5 минути. Оваа анимација проба да ги покаже местата каде се случиле поважните војни во период од 1000-та до 2008-та година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/