ВИДЕО: Казната стигна касно!! Бомбашот од Локерби умира!!!

29 август, 20110
86814

Либиецот Абдел ал-Меграхи, кој бил осуден за терористички напад на авион на компанија “Пан Ам”, каде во 1988 година во местото Локерби, Шкотска каде загинале 270 лица, се наоѓа во својата куќа во Триполи во тешка здравствена состојба, пренесува CNN.

Меграхи е поставен на кислород и инфузии, за него се грижи неговото семејство.
“Немаме од кого да добиеме совет. Само што му дадовме кислород. Немаме лекар, и никој не прашува за него. Телефонската линија е прекината, и не можеме никого да повикаме, изјавил за CNN, синот на  Меграхи, Халед.
Халед изјавил дека Меграхи боледува од рак, и во скоро време престанал да јаде и често ја губел сваста. Преодната влада на либиските бунтовници изјавиле дека нема да го депортираат Меграхи.

Шкотските власти го ослободиле Меграхи во 2009 година, мислејќи дека ќе умре за неколку месеци. Потоа тој бил прогласен за херој во својата родна земја Либија и по ослободувањето веднаш се состанал со Муамер Гадафи.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=veGVJz5l5y0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma