Видео: Moneyball новиот филм на Бред Пит

19 јуни, 20110
maneygram

Во филмот Бред Пит глуми директор на безбол клуб кој сака да направи победнички тим од лоши, пропаднати и евтини безбол играчи.

Филмот е потенцијален хит и ова е најновиот филм на режисерот Bennett Miller кој во 2005 година освои оскар за филмот ‘Capote’.

Првите реакции за филмот говорат дека Бред Пит совршено ја глуми улогата на харизматичен директор на клуб кој со малку пари сака да го направи невозможното.

Во филмот глуми и Филип Сејмур кој со режисерот Бенет Милер заедно го работеа филмот ‘Capote’.

Погледајте дел од филмот:

httpv://www.youtube.com/watch?v=AiAHlZVgXjk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma