Видео: Мртва пијана паднала под воз!

23 декември, 20110
127954

Британската полиција објавила страшно видео за да ги предупреди младите за опасноста од пиењето алкохол.

Лондон – британскта полиција ја објавила видео снимката од надзорните камери од железничката станица во Барнсли за да ги предупреди младите за опасноста од прекумерното консумирање алкохол.

Снимката покажува како една неименувана британка со каубојски шешир на главата и високи потпетици излегува од воз, се сопнува и паѓа под возот.

Се претпоставува дека таа била толку пијана што неможела да се контролира.

Инспекторот Греам Бриџис изјавил: „оваа жена имаше среќа бидејќи поминала само со неколку помали повреди. Ја спасија патниците кои забележаа дека падна под возот“.

httpv://www.youtube.com/watch?v=J5ijGfDMiIs

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma