Видео: Ноле ги учи Америте да играат оро!

3 август, 20112
nole naslovna

Светскиот првак во тенис, Новак Џоковиќ е во Америка, па тоа го искористи еден од најдобрите шоумени Џеј Лено и го покани како гостин во неговата емисија. Тоа пак Ноле го искористи да ја научи Америка да игра оро.

Ова шоу имаше огромна гледаност, а познато по тоа дека се во шоуто се одвива спонтано, и овој пат спонтано стана и Лено и заигра оро.

Разговорот течеше опуштено и Ноле како и секогаш беше духовит со одговорите.

Погледнете го ова видео кое е извадок од гостувањето на Ноле и фотографиите на кои Ноле ужива во улогата на учител по традиционалното Српско оро.

http://www.youtube.com/watch?v=Rmu840w2VmY

 

2 comments

 • Angelina. U.

  3 август, 2011 at 15:57

  Bravo Nole, uste malku kako trgnale da trosat pari ke gi ucime i da prosat malku

  Reply

 • Brzi

  3 август, 2011 at 15:55

  Mi se dopaga stranava 🙂

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi