ВИДЕО: Орангутан спасил мало пајче

18 јуни, 20110
Untitled

Снимката во прилог е направена во зоолошката градина во Даблин, каде можеме да видиме како орангутан спасува мало пајче кое е големо само 10-тина сантиметри. Тој пајчето нежно го извадил од водата и го реанимирал со бакнеж.

Погледете го интересното видео:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma