ВИДЕО: Полицаец како на филм се возел на хауба од автомобил, обидувајќи се да сопре пијан возач

9 јуни, 20110
policaec(1)
Сообраќаен полицаец се обидел да сопре пијан возач, вчера во Истанбул, но овој наместо да застане продолжил да вози. Пред да го прегази сообраќаецот, овој скокнал и се фатил за бришачите на ветробранското стакло, сцена која многупати сме ја гледале на акционите американски филмови..
http://www.youtube.com/watch?v=A7plHBpHcFs&feature=player_embedded
Фатен за бришачите, полицаецот издржал цели три километри возење низ улиците на турската метропола Истанбул. Во еден момент, пијаниот возач се судрил со друг автомобил, но полицаецот останал на предниот дел од возилото. Драмата завршила кога минувачи повикале полициско засилување, кое успеало да го присили пијаниот да го запре своето возило.
Случајот бил снимен со безбедносни полициски камери, поставени на разни места низ градот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/