ВИДЕО: Реакцијата на Роан Аткинсон при сударот на Луис Хамилтон и Филипе Маса

31 октомври, 20110
bin

Британскиот актер Роан Аткинсон ја проследил трката за Големата награда на Индија, а инцидентот што се случил помеѓу Луис Хамилтон и Фелипе Маса го поттикнал актерот да употреби израз на лицето кое го користел глумејќи ја улогата на “Mister Bin”.
Хамилтон тргнал да го претекне Маса од внатрешната страна во 24-тиот круг од трката, но Бразилецот му го затворил патот и во таа прилика и двајцата завршиле надвор од патеката.
Нивната пресметка на патеката на Формула 1 со типично смешен израз на лицето го проследил и славниот актер кој стана познат по улога на “”Mister Bin””. Иако најавил дека повеќе нема да го глуми “Mister Bin”, Аткинсон и понатаму употребува слични движења и “гримаси”,  кои ги правеше во истоимената серија.

Аткинсон

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi