ВИДЕО: Силното невреме предизвика поплави во Куманово

9 јуни, 20110
Untitled-1

Силното невреме кое ја зафати Македонија попладнево, предизвика поплави во Куманово. Кумановчани велат дека поплавата предизивкана од невремето носела пред себе и автомобили.
Временската прогноза за денеска предвиде топло време, но со наместа пороен дожд и грмежи, а локално ќе има услови за интензивен пороен дожд со појава на град и засилен ветер.

Вакво време ќе се задржи до четврток кога во попладневните часови ќе биде нестабилно облачно, наместа со пороен дожд и грмежи. Ќе има услови за појава на локално невреме со интензивен пороен дожд, засилен ветер и град.

Во петок се очекува позначителна промена на времето. Ќе има постепен пад на температурата со локален дожд и поретка појава на грмежи.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi