ВИДЕО: Снимка од преживеан вонземјанин во Roswell, New Mexico

3 мај, 20110
Untitled

Дали ова видео кое се појави на интернет е нов доказ дека во Roswell, New Mexico паднало НЛО, a уште пофасцинантно е тоа имало и преживеан вонземјанин, сите докази водат кон тоа.

Се претпоставува дека оваа снимка датира од периодот помеѓу 1942 и 1969, на која се гледа интервју со вонземјанин кој наводно го преживеал тешкиот пад покрај Roswell.

Видеото кое можете да го погледенте наводно е дел од 180 минутна снимка, тврди allnewsweb.com, на видеото се гледа вонземјнин со сив тен на кожата, облечен во свемирско одело.
Се уште не е познато дали се работи за автентична снимка или пак се работи за нова манипулација, но доколку има нови информации околу оваа снимка ние веднаш ќе ги објавиме.

httpv://www.youtube.com/watch?v=8I7eBt5IsD8&feature=player_detailpage#t=0s

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi