ВИДЕО: Спектакуларно осветлување на зградата на “Кока-кола“

7 мај, 20110
AM_706x264_Coca-Cola_125YearsB

Компанијата “Кока-кола“ утре го одбележува својот 125-ти роденден. По тој повод, денес зградата во која се наоѓа седиштето на компанијата во Атланта била спектакулатно осветлена.
Преку целата зграда, ласери проектирале натпис “Ви благодарам“, низ неверојатни визулени ефекти, поради кои се чинело дека зградата се претвора во чаша со мраз во која се сипува “кока-кола“.
Осветлувањето на зградата ќе може да се гледа во текот на целиот месец, секој четврток, петок и сабота.
За моќното осветлување на зградата висока 123 метри се искористени 45 проектори од кои секој има 20.000 светлечки зраци.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma