ВИДЕО: Торнадо уништи аеродром во Сент Луис

23 април, 20110
т

Торнадо уништи аеродромот во американскиот град Сент Луис и предизвика паника меѓу патниците.
Во силното невреме што вчера го зафати градот, за среќа нема загинати, но повеќе лица се повредени. Силниот ветер искорнал покрив од зградата на терминалот, а возилата на паркингот биле насекаде расфрлени, пренесува агенцијата “Асошиејтед прес“.

http://www.youtube.com/watch?v=LF4wWfsQVb0&feature=player_embedded#at=65
“Се’ се случи набрзина. Во автомобилот ми влета парче пластика и ја погоди ќерка ми. Го фрлив мобилниот ја повлеков ќерка ми од задното седиште и веднаш излеговме од автомобилот. Истрчавме кон зградата на аеродромот. Луѓето се засолнуваа во подрумот на зградата и во тоалетите“, раскажала Ребека, сведок на настанот.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi