Со вино протв брчки!

23 април, 20110
red wine glass

Според британските научници нешто вкусно и сочно како грозјето би можело да го даде истиот ефект како и ботоксот. Тоа е така затоа што грозјето има многу силни антиоксиданси.

Грозјето содржи посебна состојка наречена ресвератол, состојка која ја има во скапите и ефикасни креми за нега на лице наменети за зрела кожа. Тоа е состојка која кога ќе ја нанесете на лицето го дава истиот ефект како и ботоксот.

Затоа, за да ја спречите појавата на брчките јадете грозје или пијте вино, но умерено.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi