ВИДЕО: Иван Исцелител, кревање шише со поглед

15 јуни, 20111
Untitled-1

Погледнете го извадокот од популарниот филм за божјиот човек, Иван Исцелител. Ја гледате сцената со кревање шише со поглед, популарно наречено телекинеза, левитација.

Иван е светско чудо а оваа дарба ја има од 3 годишна возраст.

Погледенте точно за што станува збор:

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZNXcNQciXC0&feature=related

One comment

  • Baron

    26 октомври, 2012 at 12:57

    Шише кое се крева со „телекинеза“ не би требало да се ниша лево-десно или напред-назад од перспектива на исцелителот како да е на конец…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/