ВИДЕО:Кратка снимка од цунамито како удира во нуклаеарката

10 април, 20110
1

Објавена е кратка аматерска снимка од цунамито како удира во нуклеарната централа во Фукушима, каде што погинаа четворица вработени и знаеме колкава катастрофална штета се направи од оштетувањето на реакторите.

http://www.youtube.com/watch?v=PrfruH2hO6k&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi