ВИДЕО: Видете го налетот на цунамито, за каква сила се работи

20 март, 20110
tn

Во прилог ќе видите видео кое го снимил очевидец неколку секунди пред да удри цунамито на копно. За само неколку минути цунамито збришало скоро се пред себе. Ове е еден пример колку сурова може да биде природата.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi