Видeте ја Пипа Мидлтон….таленат за играње :)))

22 октомври, 20110
pipa2

Пипа Мидлтон безобѕирно играла со непонат маж на традиционалниот добротворен настан  “Boodles Boxing Ball” кој се одржува во Лондон во познатиот хотел “Park Plaza”.

Пипа во долг црвен свилен фустан ги засенила сите на балот кој е оджан по бокс натпреварите, а особено внимание  привлекла кога се појавила на подиумот во друштво на непознат маж.

Овие двајца, толку многу се заиграле, што веројатно заборавиле да помислат дека ова не е вистинското место за танц во кој нозете на Пипа на неколку наврати биле во вис, а поради тоа што нејзиниот непознат пријател ја подигал држејќи ја за половина, вознемирената сестра војвотката Кетрин, поцрвенела од срам.

Интересно е дека на овој настан присуствувало и момчето на Пипа, Алекс Лоудон, но веројатно тој нема никаков проблем со ова, бидејќи во доцните утрински часови заедно си заминале дома.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi