Вил Нилсон не оди во затвор, си плати казна од 500 долари

8 јуни, 20110
willie-nelson

Музичарот Вил Нилсон, кој пред неколку месеци беше уапсен за поседување на марихуана, денес ја доби судската пресуда. Судот одлучил Нилсон да плати 500 долари, за да не помине неколку недели во затвор.

Доколку Нилсон не направи никаков прекршок во следните 30 дена, тогаш судот во потполност ќе го разреши од вианта и ќе му биде прекината условната слобода.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/