Вил Смит се враќа на музиката

19 август, 20110
willsmith-naslovna

Направи пауза, и се посвети на снимањето на филмови, Вил Смит одлучил да се врати на снимање музички албуми.

Актерот и музичар Вил Смит, имаше пар на музички хитови како што се “Мајами”, “Мен ин блак”, и сега одлучи после долгата пауза повторно да се врати назад во музичката кариера.

Мар Едвардс со кој Вил соработуваше во претходните албуми, потврдува дека Вил го припрема новот музичко издание, пренесува Блиц.

Иако никогаш не се истакна како голема музичка sвезда, Вил имаше неколку симпатични хитови поради кои публиката го обожаваше, исто како и во неговите филмови и овде шармот беше пресуден.

httpv://www.youtube.com/watch?v=IwBS6QGsH_4&ob=av2e

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi