Вистинските имиња на славните – 1 дел

28 март, 20110
iminja

Многу ѕвезди од шоубизнисот не биле задоволни од името кое го дибиле од своите родители, па се решиле да го променат надевајќи се дека со новото име ќе бидат полесно запамтени. Еве само дел од оние кои го промениле името и како тие се викале порано.

Carmen Electra- Tara Patrick
Demi Moore- Demetria Gene Guynes
Elton John - Reginald Kenneth Dwight
Eminem - Marshall Bruce Mathers
Jamie Foxx - Eric Marlon Bishop
Jodie Foster - Alicia Christian Foster
Katy Perry - Katy Hudson
Kirk Douglas - Issur Danielovitch
Lady GaGa - Stefani Joane Angelina Germanotta
Meg Ryan - Margaret Mary Emily Anne Hyra
Pink - Alecia Moore
Sting - Gordon Sumner

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi