Витни Хјустон го плаќа данокот од шмркањето кокаин

4 јуни, 20110
Whitney-Houston-Cocaine

Позната пејачка Витни Хјустон наводно има заболување на белите дробови. А според тоа што пишуваат американските медиуми, лекарите болеста и ја откриле во рана фаза.

На пејачката и било наредено дека, ако сака да остане жива треба да ги остави цигарите. Ја предупредиле како веднаш треба да престане да пуши, инаку ќе умре. Нејзината ќерка силно се трудела да ја разубеди мајка си да престане да пуши за да се спаси и да не си копа сама на себе гроб, рекол близок извор до семејството. Витни Хјустон со децении има здраствени проблеми поради долгорочната употреба на наркотици, а од неодамна повторно мораше да замине на рехабилитација.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi