Вкусно овошје на вашето лице

11 јануари, 20110
il_fullxfull.69114257

Ако водите борба со акните, црвенилото или иритација на кожата пробајте да си помогнете со вкусното овошје од вашата кујна. Направете маска од папаја, ананас и круши, исецкани на тенки резанки. Измешајте и едно јајце како би мозело овошјето да остане на вашето лице зацврстено. Оставете десет минути да делува. Потоа измијте се со млака вода. Ефектот ќе го забележите веднаш. Доколку сакате да добиете сјајна и мека кожа за кратко време, тогаш испасирајте две лажички ананас и ставете три лажички маслиново масло. Нанесете ја маската на лицето и оставете 20 минути да делува. Потоа измијте со малака вода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi