Вкусот сепак не може да си го купи! Марк Цукенберг најлошо облечен маж!

11 август, 20111
Mark-Zuckerberg-Plans-to-Share-His-Wealth

Иако е милијардер и може да си приушти сè она што обичен човек не може да си го приушти, Марк е најлошо облечениот маж во светот.

Листата на најлошо облечените мажи ја направи познатиот Американски магазин GQ. Тој на оваа листа се најде на првото место со имот вреден 13,5 милијарди долари и најлош вкус за облекување.

На Марк не му е проблем да шета со папучи и со истите тие да си отиде во ноќен бар. Не го соблекува дуксерот и маичката каде и да оди.

One comment

  • Vlatko

    11 август, 2011 at 11:28

    Колку е дебилно да се критикува човек кој има пари само затоа што не сака да се облекува кичерајски како повекето снобови од типот “wanna be познати ѕвезди”

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi