Влатко Илиевски не успеа да се пласира во финалето на Евровизија

13 мај, 20110
esc 2011 macedonia vlatko ilievski eurovision.tv
На втората полуфинална вечер, македонскиот претставник Влатко Илевски со песната “Русинка“ не успеа да се пласира во финалето на 56-тото издание на  песна за Евровизија.
Од вкупно 19 земји кои се претставија на втората полуфинална вечер, учество во финалето обезбедија претставниците на Естонија, Романија, Молдавија, Ирска, Босна и Херцеговина, Данска, Австрија, Украина, Словенија и Шведска.
httpv://www.youtube.com/watch?v=gB5sRg8WuaI
Овие десет земји, заедно со полуфиналистите од првата вечер ќе настапат утре вечер во финалето на најголемото музичко натпреварување на стариот континент.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi