Во автобуска несреќа во Бугарија осум загинати и 18 повредени

15 јуни, 20110
photo_verybig_110658
Еден автобус се превртел и се запалил на пат во Бугарија при што  загинале осум, а 18 биле повредени лица.
Бугарскиот автобус одел од Софија за Бургас, на Црно море, кога се превртел и се запалил на автопат 30 километри од Пловдив.
Шест патници загинале на самото место на настанот, а две починале на пат кон болница.
Полицијата веднаш отворила истрага за таа несреќа, а според првичните претпоставки, возачот на автобусот заспал на воланот.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma