Напнато видео на отварањето на OFFF фестивалот во Барселона

15 јуни, 20110
naslovnayearzero

PostPanic тимот го направи ова видео за отварањето на престижниот фестивал оваа година во Барселона OFFF Festival 2011.

Напишано и во режија на Миша Розема и британскиот графички дизајнер Си Скот, нивното видео кое го отвори овој фестивал се обиде да ги прикаже нивните темни мисли за можната иднина на светот.

Аниа Маркам, извршниот продуцент на  PostPanic изјави “многу сме горди на крајниот резултат и на одличната можност да работиме цел тим од многу националности во еден некомерцијален проект, едноставно сите наши страсти влегоа во овоа видео. Целиот тим беше составен со експерти од Холандија, Шведска, Англија, Германија, Полска, Чешка, Германија и Белгија.

Погледенте го извонредното видео.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma