Во исчекување на новиот албум на Foo Fighters

4 јануари, 20110
foo-fighters

Познатиот рок бенд Foo Fighters преку Твитер најави дека го заврши снимање на нивниот осми студиски албум. Иако датумот на издавање се уште не е познат, новото остварување е направено со продуцентот Vigom и песните треба да се најжестоки досега. Поточно, помеѓу песните нема да има ниту една балада. Бендот ги најави и настапите на големите европски летни фестивали.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi