Во поплавениот Банког почнаа да пливаат крокодили!

31 октомври, 20110
nasss

Жителите на северните делови на Банког кои во изминативе неколку дена се борат со полави, почнаа да стравуваат од нови опасности, смртоносните змиии и крокодили кои почнале да пливаат во матните води низ поплавените улици во градот.

Влдата веќе поставила награди за сите оние кои ќе успеат да ги фатат рептилите пред да страдаат луѓето.

Инаку Тајланд е еден од најголемите извозници на производи од крокодилска кожа. Се проценува дека во оваа земја има повеќе од 800 фарми на кои се одгледуваат овие рептили, од кои подцна се прават чанти и чевли.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş