Во скромна еврејска церемонија Вајнхаус ја испрати татко и со зборовите: Спиј мој ангелу…

27 јули, 20110
mitch-winehouse

Скромната еврејска церемонија на која беше погребана Ејми беше потресна за секој кој бил таму.

Целата церемонија траела 45 минути. Таткото на Ејми одржал краток говор во кој раскажал за детството на Ејми, за нејзината музика… и на крајот завршил со зборовите: “ Спиј убаво мој англеу…”

Церемонијата завршила со препевот на Карол Кинг, песната “So Far Away”… додека сите присутни го тешеле таткото Мич да ги издржи последните моменти од разделбата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi