Воислав Шешељ сепак останува во Хаг

4 мај, 20110
ttt
Судскиот совет на Хашкиот трибунал за воени злосторства го отфрли барањето на водачот на Српската радикална партија Воислав Шешељ за прекин на процесот и негово ослободување, пренесе Радио Телевизија Србија -РТС, цитира Нетпрес.
Според судиите обвинителството поднело доволно докази за продолжување на случајот.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi