Вол Стрит постојано под окупација! Овој пат од вештерки :)

1 ноември, 20110
109988

Њујорк – на улиците на „големото јаболко“ се одржа традиционалната парада за празникот „Ноќта на вештерките“, на која се разбира се приклучија веќе активните демонстранти кој секој ден се на Вол Стрит, под името „Окупирајте го Вол Стрит“.

Околу 200 демонстранти се приклучија на 39-та парада по ред по повод ноќта на вештерките, носејќи костими кои го отсликувале и нивниот протест на економската нееднаквост.

Облечени во костими на зомбија, но селе плакати со написи „Запрете ја вампирската економија“ или „Одземањето куќи е страшно“.

httpv://www.youtube.com/watch?v=2H2l9UinqAM

Организаторите на парадата додале дека овој настан е одраз на она што се случува во градот, но и во светот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş