Вонземјанец или прегладнет мајмун

23 јули, 20110
majumunvonzemjanec

Кинеските селани мислеле дека пронашле вонземјанец, а се испоставило дека тоа е всушност прегладнет мајмун.

Малиот мајум, предизвикал шокираност кај селаните од Геза во кинеската провинција Хенан, бидејќи тие помислиле дека тој е посетител од друга планета.

Паниката ја предизвикала Мао Сипинг, која го видела прегладнетиот мајмун како краде краставици. Повикала полиција, а тие мислеле дека жената се шегува со нив. Исплашената жена успеала да го фати мајмунот во кошница и да го однесе до полициската станица, каде барала наводно малиот “вонземјанин“ да биде уапсен.

Експертите заклучиле дека станува збор за мајмун чии мускули многу атрофирале и од што бил прегладнет му се познавале ребрата.

“Прво ми личеше на зајак, но кога му го видов лицето се шокирав и мислев дека е суштество од друга планета. Моите соседи кажаа дека никогаш не виделе нешто такво. Престана да јаде краставици кога му дадовме праски, сега несака да јаде ништо друго освен тоа“, изјавила подоцна жената.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit