Вртлози над Мичиген…ќе го голтаат ли?

23 август, 20110
news_28029

 Спектакуларна глетка над американскиот Мичиген! Невидена бура, наречена супер ќелија се надвисна пред некој ден над градот. Сите жители од околината можеа слодобно до го гледаат овој природен феномен и уште долго да му се чудат.

Инаку, супер ќелиите се вид на невреме со огромни размери од кои можат да се створат десетици торнада. Еве погледајте како тоа изгледа на следново видео:

httpv://www.youtube.com/watch?v=1PpJc3tSucU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi