Wyclef Jean застрелан во Хаити

21 март, 20110
wyclef-jean_0

Познатиот пејач бил застрелан во раката, додека бил во својата родна земја за подршка на политичката кампања на неговиот колега Michel Martelly. Престрелката се случила во главниот град Порт о Пренс, во саботата ноќта. Бил веднаш однесен во болница и набргу пуштен. Членот на познатата хип хоп група “The Fugees“, кој е роден во Хаити и кој самиот сакаше да се кандидира за претседател на оваа земја, сега бил дојден во улога на подржувач на претседателската кампања на негов колега.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber