За кого ли е бароков?

18 јули, 20110
1

Кога би биле запрашани каде се наоѓа овој објект, сигурно првата асоцијација би ве водела во Франција, но не би биле 100% сигурни… Запрашани пак кој живее во истиот, од старт би го избришале Луј XIV (Кралот Сонце) и со смеење би ги усмериле мислите кон особа просторно многу блиска до вас, што значи Франција ја елиминирате и сега сте 100% сигурни!
Сега следи изненадувањето – не се работи за објект, живеалиште во Македонија! Овде живее Роберт Мугабе, претседателот на Зимбабве (Африка), човек со строга рака, а уште построго, диктаторско управување.

 

…а ова се карактеристичните живеалишта на народот со кој тој управува!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit