Зајак без уши роден во близина на Фукушима

9 јуни, 20110
Зајак без уши роден во близина на Фукушима

Зајакот роден без уши во близина на нуклеарната централа Фукушима, може да биде само почеток на мутација од радијацијата во земјата на изгрејсонцето.

Аматерската снимка во која е прикажан зајакот мутант без уши е поставен  на youtube, а човекот кој го поставил видеото тврди дека снимката е направена во близина на нуклеарната централа Фукушима, која  беше оштетена поради земјотресот и цунамито во март оваа година.

Снимката од мутираното животно го зголеми стравот дека ефектите од зрачењето можат да бидат многу полоши, а дека се очекува вакви мутации и кај луѓето.

Според најновите информациии во атмосферата било испуштено 770.000 терабекерели радијација.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/