Зајакнете ги стапалата

14 мај, 20110
feet

Целата наша тежина ја носат стапалата, тие се постојано оптоварени со тежината на нашето тело. Бидејќи се од суштинско значење, треба навистина да им обрнеме внимание и да им пружиме нега.

Затоа одмарајте ги стапалата во топла купка со морска сол секогаш кога ќе најдете слободно време за тоа. Масирајте ги вашите стапала во слободно време. Додека седите и гледате филм, или пред спиење. Правете вежби со стапалата кога седите или лежите. Исправејте ги стапалата кон себе нагоре, па свиткајте ги надоле. Оваа едноставна вежба ќе ги зајакне вашите зголбови.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi