Најдебелото девејче за една недела јаде колку цело село

14 мај, 20110
Најдебелото девејче за една недела јаде колку цело село

Едно девојче од едно село во Индија е пандан на три годипниот кинез кој има 65 килограми, и повеќе од пет пати тежи од своите врсници.

Шест годишната Суман Катун на своите 105 сантиметри висина тежи цели 92 килограми, а за една недела јаде количина на храна колку сите луѓе во нејзиното село.

За само еден оброк, нејзините родители подготвуваат една чинија ориз, две чинии со пржена риба и неколку омлети, најчесто појадува два пати. Нејзината очајна мајка вели дека девојчето јаде онолку колку што е потребно за едно четрочлено семејство в отек на еден ден, и дека веднаш кога ќе заврши со оброкот се жали дека е повторно гладна, па излегува и бара храна по комшиите.

Девојчето Катун било родено со 4,5 килограми, а семејниот лекар изјавил дека сега таа тежи пет пати повеќе од просечните деца на нејзина возраст.

http://www.youtube.com/watch?v=3x8_xP-UMvk&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma