Заради шверц уапсена сопругата на дипломат од Конго во Србија

13 јуни, 20110
Cigarette-smugglers
Сопруга на дипломат од Конго со служба во Србија била уапсена во Романија по преминување на границата со Србија бидејќи полицијата пронашла 18.500 парчиња цигари во нејзиниот автомобил, пишува “Танјуг“, пренесува НетПрес.
Заедно со сопругата на дипломатот биле уапсени уште тројца државјани на Србија.
Обвинителството соопштило дека брачниот пар Марк Мариус Итела Еломба, советник во Амбасадата на Конго во Белград и неговата сопруга  Естер Паскалине Бомбето шверцувале голема количина на цигари во Романија користејќи автомобил со дипломатски таблички.
Романската полиција утрово извршила претрес во девет станови на романски граѓани за кои се сомнева дека биле соученици.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma