Зашто не е добро да носите хулахопки

6 јуни, 20110
hulahopke

Доколку сакате да носите хулахопки добро би било да обратите внимание на фактот дека тие предизвикуваат мускулна мрзеливост и после некое време нозете и стомакот стануваат лабави.

Многу жени со хеланките се обидуваат да ги прикријат недостатоците, како се влакната, целулитот и дебелината. Меѓутоа, во текот на летото, хеланките мора да ги тргнете од плакарот. Хулахопките ги стегаат стомакот и задникот и сето тоа добро изгледа кога ги носите, но со тоа мускулите се опуштаат и престануваат да работат. Тие ги кријат деловите од телото кои не ни се допаѓаат како целулиотот на нозете или наслагите на стомакот, па нивното влијание брз вашето тело може да ви биде мотив да престанете да вежбате.

Хулахопките со ликра одамна се вратени во мода и повеќе не ја губат својата популарност. Нив може да ги најдете во сите бои и стилови. Меѓутоа, ако неможете да се откажете од нив пробајте ги овие совети како да ви се затегнат мускулите. Прошетајте со тегови околу глуждовите, а задникот, нозете и стомакот стегајте ги и опуштајте ги во текот на денот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi