Уапсен Љубе Бошковски

6 јуни, 20110
intervju-ljube boskovski

Лидерот на партијата Обединети за Македонија Љубе Бошковски пред десетина минути беше уапсен во еден познат скопски ресторан.

Од неговата партија ја потврдуваат веста и велат дека апсењето е за нелегално финансирање и нелегални трансфери на пари во партијата. Како што дознаваме Бошковски бил изнесен од ресторанот во придружба на специјалци.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma