Во автомобилот на Бошковски пронајдени 100.000 евра

6 јуни, 20110
ljube

Во багажникот на автомобилот на лидерот на ОМ Љубе Бошковски, полицијата запленила околу 100.000 евра.
Информацијата ја потврди и МВР.

Бошковски се сомничи за нелегално финансирање на изборната кампања со голема сума на нелегални средства.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma