Зелен бутик од природни и органски материјали! Симпатична идеjа!

17 ноември, 20110
green-shop-2

Белгискиот моден дизајнер Ен Демеулеместер во продавницата на мало во областа Генгнам во главниот град на Јужна Кореа, во Сеул носи нови димензии на Зелениот концепт. Сеул е втората најголема метропола и меѓу главните глобализациски градови во светот, сигурно може да се пофали со оваа продавница бидејќи пропагира бои кои ја оживуваат метрополската култура. Овој уникатен зелен бутик е спој на модерната вештачка и природна аргхитектура…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş