Зелените излегуваат од облаци:) Русите снимиле НЛО над Бајкалско езеро!

5 август, 20110
месец

На видео снимката која наводно е снимена над Бајкалското езеро, можете да видите необично летало горе во облаците, кое потсетува на летачка чинија.
Сепак, тешко е да се каже дали навистина станува збор за вселенското летало или за некој друг феномен. За вистината на феноменот дали е НЛО или не, придонесува и квалитетот на снимката, каде сенката во облаците може да се протолкува и како едноставна манипулација со сликата.

Но од друга страна, големата фрекевенција на НЛО забележана во овој регион укажува на тоа дека можеби овде и навистина има база на вонземјанин, кои редовно со своите летала ја напуштаат и повторно се враќаат во неа.

Во прилог ви ја покажуваме снимката од овој феномен над Бајкалското езеро, каде можете и да ги слушнете коментарите на Мајкл Коен које е еден од најпознатите НЛО ентузијасти.

http://www.youtube.com/watch?v=iDWPpmTNcEQ&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit