После земјотрес му се повратил слухот

26 август, 20110
0

Роберт Валдерзак (75) од Вашингтон, во јуни случајно паднал и го изгубил слухот. Во вторникот, земјотрес од 5,9 степени според Рихтеровата скала го затресол неговиот град. Роберт веднаш им објавил на членовите на неговото семејство дека тој повторно слуша. Тој им раскажал дека за време на земјотресот лежел во својот кревет, и мисли дека земјотресот е тој што му овозможил повторно слуша, бидејќи целото тело му се тресело, а од увото му истекла вода.
Лекарите изјавиле дека човекот бил воодушевен од земјотресот, иако сите околу него биле во паника, пишува Daily Mail.

За мене, земјотресот беше чудо, благослов од Господ. Јас не би можел да побарам подобар ден, изјавил Роберт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma