Земјотрес со јачина од 3,4 степени почувствуван во Скопје

8 мај, 20110
earth_quake
Земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтер во 11,47 часот беше почувствуван во Скопје.
Земјотресот со јачина од 3,4 степени е почувствуван во главниот град и неговата околина, а во други места од северниот дел на државава е почувствуван со послаб интензитет, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно математичкиот факултет во Скопје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi