Зграда од 1000 врати

21 декември, 20110
tumblr_lwgdc7wtIU1qb0s8co1_1280

„Врати” е јавна уметничка инсталација изработена од Шои Јеонг-Хва. Таа е уметник и дизајнер од Јужна Кореа. Оваа зграда била изградена во Сеул, Јужна Кореја во 2009 и може да се каже дека го држи рекордот за најмногу врати во една зграда. Супер интересна идеја!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma